Pozycjonowanie stron Warszawa

Stosujemy etyczne metody pozycjonowania, które przynoszą długotrwałe efekty oraz oczekiwane rezultaty. Nie jesteśmy magikami – nie obiecujemy więc, że rezultaty przyjdą szybko – jednak powierzając nam bezpieczne pozycjonowanie możesz mieć pewność, że Twoja strona jest w najlepszych rękach i nie jest narażona na potencjalne kary ze strony wyszukiwarek (filtry czy bany).

Wyszukiwarki działają na podstawie ściśle określonych algorytmów. Codzienne doświadczenie pozwala nam na poznanie pewnych czynników, które są elementami tych algorytmów. Zastosowanie tych elementów w kodzie strony (czyli optymalizacja) spowoduje, że Twój serwis będzie bardziej przyjazny wyszukiwarkom, a tym samym lepiej widoczny. Udostępnimy Ci możliwość stałego monitoringu pozycji wybranych fraz. Wszystkie nasze działania systematycznie będziemy Ci prezentować w formie raportów.

Nasza Agencja SEO świadczy usługi w dziedzinie pozycjonowania stron internetowych. Funkcjonujemy na rynku już od wielu lat, ciesząc się pozytywną opinią klientów, którym nasze działania pomogły w rozwoju prowadzonej działalności i pomnożeniu osiąganych zysków. Dokładamy wszelkich starań, aby pieniądze przeznaczone na skuteczne pozycjonowanie stały się dla każdego korzystającego z naszych usług doskonałą inwestycją na przyszłość. Wykorzystując możliwości stwarzane przez sieć kierujemy swoją ofertę do wszystkich firm, niezależnie od lokalizacji.

Szybka Wycena

Oferta pozycjonowania stron www

Optymalizacja
Optymalizacja strony to w obecnych podstawa. Bez niej nie wolno rozpoczynać działań SEO. Nasza firma w ramach umowy wykona pełną optymalizację twojej strony.
Audyt SEO
Nie wiesz czy twoja strona jest dostosowana do wymagań Google? Wykonaj Audyt SEO z naszą firmą. Wskażemy błędy jakie trzeba poprawić, aby być lepiej widocznym.
Linkbuilding
Aby twoja strona znalazła się na wysokich pozycjach potrzebuje oprócz optymalizacji wysokiej jakości linki pozycjonujące (linkbuilding).
Filtry
Twoja strona wpadła w filtr w Google? Nie wiesz jak z niego wyjść? Pomożemy Ci znaleźć przyczynę filtra i skutecznie usuniemy go zgodnie z wytycznymi Google.

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie polega na poprawieniu jak największej ilości czynników, które wpływają na ranking wyszukiwarki, a na które pozycjoner stron ma wpływ. Głównie są to czynniki, które wpływają na funkcjonalność strony, optymalizacja treści na stronie WWW oraz wysoko jakościowy linkbuilding.

Główne czynniki nad którymi pracuje pozycjoner to:

– poprawna optymalizacja kodu HTML strony

– poprawne wczytywanie się strony (najczęściej mierzone za pomocą narzędzia Google Page Speed)

– praca nad poprawną strukturą strony internetowe (odpowiednie kategorie, podkategorie, tagi)

– poprawne zaimplementowanie wersji mobilnej strony

– poprawne przygotowanie treści na stronie (optymalizacja pod katem fraz kluczowych, unikalność

Wysokiej jakości linkbuilding (marketing szeptany, artykuły sponsorowane, portale ogłoszeniowe, mocne katalogi)

Jednak jest to tylko małą część czynników, które brane są przez Google w trakcie ustalania rankingu. Według samego Google czynników jest ponad 200, więc praca nad pozycjami jest czasochłonna.

Na czym polega bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowychPozycjonowanie strony internetowej to dzisiaj niemalże obowiązkowy element strategii marketingowej każdego przedsiębiorcy. Sam proces wydaje się być niezwykle skomplikowany, jednakże w miarę poszerzania swojej wiedzy, kolejne elementy będą się układać w logiczną całość.

W samym procesie pozycjonowania stron internetowych chodzi o uzyskanie jak najwyższego miejsca dla linku, prowadzącego do pozycjonowanego serwisu, znajdującego się w wynikach wyszukiwania. Wyniki te wyświetlane są po zadaniu konkretnego zapytania w wyszukiwarce. Najbardziej znane i popularne wyszukiwarki – w tym też Google, wyświetlają zazwyczaj dziesięć odnośników do konkretnych stron. Pamiętajmy, że zdecydowana większość z nas, korzysta głównie z pierwszej strony wyników. Rzadko się zdarza, byśmy wyświetlali kolejne strony. Z tego też względu, to właśnie pierwsza dziesiątka wyników, a więc tzw. TOP 10, stanowi podstawowy cel wszystkich osób, które zajmują się pozycjonowaniem stron. Podsumowując: po wpisaniu konkretnego zapytania w dowolnej wyszukiwarce (najczęściej w Google), wyświetla nam się szereg odnośników do konkretnych stron. Zdecydowana większość internautów zwraca uwagę na pierwsze dziesięć wyników. Zadaniem pozycjonowania jest właśnie sprawienie, by pozycjonowany przez nas serwis czy strona, znalazł się na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarce.

SEO to jeden z podstawowych terminów związanych z pozycjonowaniem stron. Pochodzi on z języka angielskiego od sformułowania: search engine optimization, co oznacza dosłownie: optymalizacja stron dla wyszukiwarek internetowych. Owa optymalizacja stron, czyli SEO jest niezwykle skuteczną metodą pozycjonowania stron www. Z tego też względu, tak chętnie korzystają z niej profesjonaliści. Cały proces polega na tym, by dostosować stronę oraz profil linków przychodzących do powszechnie znanych czynników, mających wpływ na rankingi wyszukiwarek. Sam proces jest dosyć wymagający – należy go kilkukrotnie przetestować. Kolejne testy umożliwiają wypracowanie możliwie najlepszego rozwiązania, zapewniającego wysokie i stabilne pozycje w wyszukiwarkach.

Profesjonalne pozycjonowanie strony to szansa na sukces

Pozycjonowanie stron internetowych WarszawaOdpowiednia widoczność w sieci, to obecnie jedna z najskuteczniejszych reklam. Zapewnia ona przedsiębiorcom i firmom dotarcie do większej ilości klientów, rozwój biznesu, a z czasem sukces. Wysokie pozycje w wyszukiwarce do których dąży każdy pozycjoner stron internetowych to praktycznie gwarancja większego ruchu na stronie, a co za tym idzie: skuteczniejszej i wyższej sprzedaży. Pamiętajmy, że samo pozycjonowanie jest procesem długotrwałym. Nie należy się zatem spodziewać natychmiastowego sukcesu. Najlepsze rezultaty działań widoczne są po dłuższym czasie.

Pozycjonowanie stron internetowych to źródło wielu możliwości. Przede wszystkim, dzięki temu procesowi, możemy rozwijać biznes w sporej ilości obszarów. Docieramy bowiem do nowych klientów, gdyż nasza strona ma lepszą widoczność w wyszukiwarce. Automatycznie poprzez odpowiednie wyniki w wyszukiwarkach, stajemy się bardziej wiarygodni i wzbudzamy zaufanie. Wpływa to na budowanie świadomości marki. Pojawianie się w wynikach wyszukiwania pod wieloma słowami kluczowymi sprawi, że firma będzie lepiej kojarzona przez większą liczbę klientów. Dzisiaj zdecydowana większość internautów, ufa przede wszystkim Google (nie bez przyczyny pojawiają się nowe teksty w mowie potocznej, nawiązujące właśnie do Google) i klika tylko w te linki, które są widoczne w wynikach tejże wyszukiwarki. Niesamowita ilość zapytań zadawanych w Google przyczynia się do tego, że pozycjonowanie stron internetowych jest tak bardzo skuteczne. Lepsza pozycja w wyszukiwarce, to przecież większy ruch na stronie, a od tego tylko krok dzieli nas od zwiększenia sprzedaży.

Pozycjonowanie a pierwsza strona wyników

Praktycznie każdy z nas kojarzy, jak wygląda pierwsza strona wyników wyszukiwarki. Oczywiście może się ona zmieniać w zależności od wprowadzonego zapytania, niemniej jednak zmiany te są nieznaczne. Przyjrzyjmy się przykładowej stronie. W tym przypadku na górze widać płatne reklamy tekstowe (linki sponsorowane – Google Ads), po prawej stronie widać płatną reklamę produktową (kampanie produktowe), poniżej z kolei widoczne są naturalne wyniki wyszukiwania.

Wpływ pozycji w rankingu wyników wyszukiwania na klikalność

Współczynnik klikalnościJeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak prezentuje się tzw. klikalność poszczególnych stron znajdujących się w wynikach wyszukiwarek, to właśnie Ci ją prezentujemy. Lista przedstawia klikalność stron w zależności od pozycji na liście wyników wyszukiwarek. W spisie uwzględniono wyniki pozyskiwane zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i w mobilnych. Dane zostały udostępnione przez Advanced Web Ranking i pochodzą z maja bieżącego roku. Pokazują one określony współczynnik klikalności CTR (%) dla danych pozycji. Strony znajdujące się w wyszukiwarce Google nieustannie przechodzą różne zmiany. Google cały czas pracuje nad swoją wyszukiwarką: zmienia wygląd, wyniki na konkretne frazy, algorytm ciągle się zmienia. Zmienia się również cały czas klikalność w wyniki wyszukiwania. Jak widać wciąż najważniejsze są pozycje 1-3 i aby uzyskać wysoki wskaźnik CTR nasza strona powinna pokazywać się tych właśnie pozycjach.

Jak zdobyć pierwszą pozycję w Google?

Posiadając już dane uwzględniające ilość użytkowników oraz klikalność poszczególnych wyników, uświadamiamy sobie, jak ważną rolę pełni wyszukiwarka Google i jak ogromny ma zasięg. Mało tego, zdajemy sobie sprawę z tego, że zajmowanie pozycji na pierwszej karcie wyników naprawdę się opłaca! Warto zatem się pozycjonować! Pytanie tylko, jak to zrobić skutecznie?

Sam wyścig o pierwsze miejsca w wyszukiwarce to złożony i długotrwały proces. Uwzględnia on wiele jednoczesnych działań: zarówno z zakresu optymalizacji, rozbudowy strony pod kątem treści oraz z tematyki pozyskiwania wartościowych odnośników. Wszystkie te czynności wymagają sporej ilości czasu oraz dużego nakładu pracy. Aspektem wyjściowym dla naszych działań może być konkurencja, a konkretnie zorientowanie się, ile pracy na daną frazę wykonała.

Warto zaznaczyć, że w niektórych branżach wybicie się na pierwsze pozycje jest dużo cięższe niż w innych. Witryny obecne w TOP10 posiadają określoną historię. Najczęściej stoi za nimi wiele lat działań w zakresie pozycjonowania, a także duże pieniądze włożone w procesy, mające na celu wyprzedzenie konkurencji oraz w utrzymanie się na pozycji lidera. Osiągnięcie odpowiednich pozycji dla firm z branż niszowych będzie łatwiejsze, ale co za tym idzie ruch oraz sprzedaż również będą nieco niższe (choćby z powodu mniejszego zainteresowania daną tematyką).

Jak Google ustala pozycje stron internetowych w wynikach wyszukiwania?

Z wyszukiwarek korzysta dziś prawie każdy. Ogromna ilość użytkowników sprawia, że ruch z wyników organicznych stanowi jedno z najważniejszych źródeł ruchu na stronie internetowej. Pamiętajmy zatem, aby w procesie pozycjonowania nie stracić głowy. Przy założonym budżecie na pozycjonowanie, powinniśmy uzyskiwać zwrot z inwestycji. I do tego zwrotu pozycjoner stron www dąży niemal każdego dnia.

Jak wiadomo, Google to niemalże wyrocznia. Każdy przedsiębiorca, który pozycjonuje swoje usługi wręcz marzy o tym, by być na pierwszych miejscach w wynikach tejże wyszukiwarki. Zaznaczamy, że kolejność, na jakiej pojawiają się konkretne podstrony nie jest przypadkowa. Ranking w Google jest ustalany na podstawie mierzalnych i jednoznacznych czynników. Za ułożenie listy odpowiada konkretny algorytm wyszukiwarki. Tym samym, pod uwagę brane są tylko takie elementy, które bez cienia wątpliwości można przypisać do danego adresu www. Co istotne, poszczególne czynniki mogą mieć nie tylko pozytywny, ale i negatywny wpływ na wyniki.

Pozycjonowanie stron www on-site i off-site

Najważniejsze czynniki, które mają wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania można umownie podzielić na tzw. on-site (ocena jakości samej witryny) i off-site (ocena popularności).

Do czynników on-site zaliczyć możemy:
– właściwe przekierowanie 301 i pokazanie domeny pod jednym adresem (buty.pl i www.buty.pl to dwie różne strony dla Google)
– poprawna implementacja meta tagów (meta title, meta description)
– ilość treści na serwisie
– unikalność treści na stronie
– występowanie fraz kluczowych w nagłówkach strony (nagłówki H1) oraz w treści
– regularna aktualizacja strony WWW
– szybkość ładowania się strony
– optymalizacja kodu HTML

Do czynników off-site zaliczamy przede wszystkim odnośniki kierujące do naszej strony z innych stron internetowych.
Główne czynniki, na które trzeba zwracać uwagę pozyskując backlinki to:
– wiek domeny, z której pozyskujemy linki
– ruch na stronie linkującej (popularność strony, ilość użytkowników, która ją odwiedza)
– obecność strony w Social Media

Zdobywając linki musimy zwracać uwagę na jakość strony oraz ilość backlinków. W obecnych czasach lepiej jest zdobyć mniej linków o wysokiej jakości niż dużo, ale słabej jakości.

Pozycjonowanie strony www a słowa kluczowe

Słowa kluczowe są jednym z najważniejszych elementów, związanych z pozycjonowaniem. Chcąc je wybrać prawidłowo, należy ograniczyć się do słów, które:

– są wyszukiwane przez użytkowników,
– mają silne powiązanie z Twoją ofertą i treścią na Twoich podstronach,
– nie są zbyt ogólne (co w dużej mierze jest uzależnione od branży).

Pamiętajmy, że warto skupiać się wyłącznie na frazach, które są wyszukiwane, gdyż zależy Ci przede wszystkim na generowaniu dużego ruchu na stronie. Oczywiście, wybierając frazy, należy wziąć pod uwagę fakt, że narzędzie Google nie zawsze jest precyzyjne i czasami słowa wskazywane przez Keyword Plannera jako te, które nie są szukane, mogą generować ruch. Pamiętajmy jednak, że takie sytuacje zdarzają się rzadko. Dlaczego zatem należy dobierać słowa precyzyjne i unikać zbyt ogólnych fraz? Otóż, niewarto wydawać pieniądze i tracić czas na pozycjonowanie czegoś, co ma znikome szanse na konwersje (na oczekiwane działanie wykonane przez odbiorcę).

Dzisiaj, wszystkie informacje są ogólnodostępne, a klienci wiedzą, czego chcą i po to też sięgają. Podobnie rzecz ma się z ogólnymi frazami-są one niezwykle trudne do pozycjonowania, posiadają ogromną konkurencję, natomiast sam ich potencjał jest znikomy. Tu posłużmy się kolejnym przykładem: dzisiaj szukając danego obuwia, w wyszukiwarkę wpisujemy konkretne wyrażenie. Nawet osoba średnio orientująca się w wyszukiwaniu, nie wpisze słowa „perfumy”, a raczej zaznaczy dokładnie, o co jej chodzi, np. ”perfumy damskie Davidoff Cool Water”. Nie dosyć, że wyniki po wpisaniu takiej frazy będą więcej wnosiły, to będzie ich dużo mniej. Tym samym, jeśli ktoś wejdzie na Twoją stronę, dzięki wpisaniu konkretnej frazy i oczywiście znajdzie u Ciebie produkt, odpowiadający swoim potrzebom, to masz sporą szansę na jego sprzedanie.

Jak wybrać najlepsze słowa kluczowe?

Jak już wiemy, trafny dobór słów kluczowych jest niezwykle istotny. Niesie to jednak za sobą kolejne pytania: czy pozycjonować, skupiając się na najtrudniejszych frazach? czy pozycjonować metodą long tail (tzw. długi ogon)? czy skupić się na frazach produktowych (konkretnych nazwach modeli produktów)?

Decyzję warto podejmować, po rozważeniu następujących zagadnień:

– jak duża jest konkurencja (ilościowo i jakościowo, także pod kątem linków przychodzących)?

– jak prezentuje się Twoja strona pod względem linków przychodzących (czy są w miarę naturalne czy bardziej profil jest spamowy),

– czy Twoja oferta jest rozbudowana (czyli posiadasz wiele kategorii/produktów/usług), czy może sprzedajesz ograniczoną usługę/produkt?

– czy w branży, w której działasz, istnieje potencjał do tworzenia treści i jest odczuwalne zainteresowanie nimi?

– czy w branży, w której działasz jest dużo fraz na długi ogon, które są wyszukiwane?

Analiza powyższych zagadnień na pewno będzie niezwykle przydatna dla Ciebie i po jej wykonaniu, możesz przystąpić do wyboru słów kluczowych. Jeśli do Twojej strony prowadzi dużo odnośników naturalnych i konkurencja nie wyprzedza Cię na tym polu, można spróbować wypozycjonować trudne frazy i jednocześnie pokusić się o pozycjonowanie fraz z długiego ogona (long tail). Strategia długiego ogona nie ma natomiast sensu w przypadku, gdy prowadzony przez Ciebie biznes opiera się na jednym produkcie (usłudze), a samo zainteresowanie eksperckimi treściami jest znikome (trudno oczekiwać, że np. zakład pogrzebowy będzie prowadził bloga na stronie).

Czy warto pozycjonować?

Obecnie 90% użytkowników szukając informacji korzysta z wyszukiwarek internetowych takich jak Google. Wyszukiwarki pełnią dziś kluczową rolę. Aktualne badania pokazują, że ponad 53% wszystkich wejść na strony, następuje właśnie z wyszukiwarek. Klienci trafiają zatem na Twoją ofertę poprzez listę z wyszukiwarki. Tym samym, potencjalny klient wpisuje hasło w wyszukiwarkę, patrzy na rezultaty i wchodzi na konkretny (najczęściej jeden spośród TOP 10) link. 93% ankietowanych wskazało odwiedziny z wyszukiwarki, jako najbardziej rentowny.

Należy jasno zaznaczyć, że dzisiaj istotnym elementem pozycjonowania w wynikach wyszukiwania jest analityka internetowa, dzięki której zwiększa się widoczność Twojego serwisu i jednocześnie następuje konwersja.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Strony WWW WarszawaZapewne od samego początku zadajesz sobie pytanie o cenę, a dokładnie o to, ile kosztuje pozycjonowanie. Odpowiedź na to zagadnienie, nie jest prosta. Cena zależy bowiem od wielu czynników. Sztywny cennik pozycjonowania praktycznie nie istnieje. Wycenę pozycjonowania dla każdej witryny, przygotowujemy indywidualnie. Cena jest uzależniona od kilku czynników: od konkurencyjności branży w jakiej działasz, stanu Twojej strony, jakości metod dobranych do realizacji usługi oraz Twoich celów. Oczywiście kluczową rolę pełni również budżet, jakim dysponuje pozycjoner stron. Automatycznie, im jest on większy, tym więcej i bardziej skutecznych działań można wykonać.

Podsumowując: branża, konkurencyjność fraz (na które chcemy prowadzić pozycjonowanie www) oraz to, w jakiej kondycji jest aktualnie strona internetowa (czy jest już zoptymalizowana pod względem wytycznych wyszukiwarki Google oraz ile posiada treści), pełnią kluczową rolę w ustalaniu cennika.

Tym samym, jeśli należymy do jednej z bardziej konkurencyjnych branż, cena pozycjonowania w Google będzie z pewnością wyższa. Podobnie sytuacja wygląda, gdy chcemy pozycjonować stronę internetową w dużym mieście, jakim jest na przykład Warszawa. Wówczas specjalistom w Google, podniesienie pozycji witryny zajmie nieco więcej czasu.

Pamiętajmy jednak, że pozycjonowanie strony internetowej przynosi długofalowe korzyści. Poniesiony nakład pracy i odpowiedni budżet, pozwolą na utrwalenie marki w świadomości użytkowników oraz na obecność na dobrych miejscach w Google. Mało tego, nie zmieni się to nawet po zaprzestaniu działań związanych z pozycjonowaniem.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób, która prowadzi firmę na terenie miasta Warszawa oraz w jego najbliższych okolicach. Chcemy być najlepsi w swojej specjalizacji i wytrwale zmierzamy do tego celu. Od 10 lat zajmujemy się marketingiem internetowym (pozycjonowanie stron www, płatne kampanie reklamowe). Osiągamy wysokie wyniki i cały czas pracujemy nad tym, by były one jeszcze lepsze. Stosujemy przy tym wyłącznie działania odpowiedniej jakości, wykorzystując wiedzę z zakresu analityki internetowej.

Ciągłe zmiany w wyszukiwarce oraz szybkość, z jaką one następują sprawiają, że pozycjonowanie stron internetowych podlega określonym zasadom. Są one zmienne, nieustannie doskonalone oraz modyfikowane. My na bieżąco owe zmiany śledzimy. Konkurencja w naszej branży staje się coraz większa, podobnie zresztą jak wymagania klientów. Z tego też względu, rozwój to nasz priorytet.

Pozycjonowanie stron internetowych pozwala na wzbicie się na wyżyny list wyników wyszukiwania, które wyświetlane są przez wyszukiwarki internetowe. To gwarantuje Państwu, że na Waszej witrynie internetowej pojawi się znacznie większa liczba odwiedzających niż dotychczas. Skutki pozycjonowania strony, którą można nam powierzyć jest wzrost jej popularności oraz sławy, bo z kolei przyniesie Państwu zyski bądź inne profity.

Dane firmy:
Agencja interaktywna
Skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron Warszawa
ul. Walerego Sławka 8
02-495 Warszawa